Претрага
Close this search box.
Претрага
Close this search box.

Објављено:

15/12/2017
Ка унапређењу сарадње музеја и васпитно-образовних установа
15/12/2017

Музеји и едукација назив је стручног скупа који ће, у понедељак, 18.12.2017. године, од 11 часова, у Музеју Војводине, Нови Сад, Дунавска 37, окупити музејске педагоге, просветне и културне раднике, у настојању да се размене искуства, праксе и идеје за унапређење међуресорне сарадње образовних установа и музеја у Србији. Скуп је подржала Фондација „Нови Сад 2021“ у оквиру програма Публика у фокусу институција културе.

Поред тога што се овим скупом настоји указати на важност међуресорне сарадње у укључивању деце у културни живот – неговање потреба и стварање културних навика, те тиме и развој публике – кључна разматрања обухватиће и вишеслојне димензије могућих утицаја музеја на одрастање, развој и образовање деце у савременом добу.

Програм обухвата презентацију сарадничких модела који постоје у Хрватској и Словенији, као и представљање примера, проблема и препрека на које наилазимо у Србији – како из перспективе музејских радника, тако и из угла представника школа.

Очекивање је, такође, да ће кроз овај скуп заживети процес промоције и унапређења позитивних сарадничких пракси васпитно-образовних и музејских институција.

Предлог документа о сарадњи, који настаје на основу претходних и дискусија и закључака на самом скупу, биће упућен доносиоцима одлука и примарна му је намена системско унапређење међуресорне сарадње, у циљу омогућавања што већем броју деце да обогате своје одрастање кроз учешће у сарадничким програмима музеја и вртића/школа.

Скуп организују Музејско друштво Србије и Секција музејских педагога, у сарадњи с Музејом Војводине, Фондацијом POINT и Europa Nostra Србија, уз финансијску подршку Министарства културе Републике Србије, Градске управе за културу Града Новог Сада и Фондације „Нови Сад 2021“.

Тагови:

Повезане вести >

Vreme i vaseljena – izložba o vremenu

Time and Universe – Exhibition About Time

Izložba „Vreme i vaseljena – izložba o vremenu” povešće nas na putovanje od tame do svetlosti, od haosa do kosmosa, okvirena pričom o srpskom naučniku Milutinu Milankoviću kroz prizmu umetnosti.
Autor vizuelno-umetničkog dela postavke je Dušan Jovović, koji je ujedno i autor prestižnih multimedijalnih i interaktivnih izložbi koje su imale međunarodni odjek. Autor narativa je prof. dr Aleksandar Petrović, izuzetan poznavalac života i dela Milutina Milankovića, kojim se bavi preko 50 godina.

Džimi Tenor

Jimi Tenor

Finski muzičar i kompozitor Džimi Tenor prisutan je dugi niz godina na muzičkoj sceni. Prvi album objavio je 1988. godine sa bendom Jimi Tenor & His Shamans, da bi solo karijeru otpočeo 1994. albumom Sähkömies. Nastup ovog muzičkog vizionara, koji na autentičan način spaja džez sa drugim umetničkim žanrovima, gledaćemo u okviru Dočeka 2022. godine.

Karminjo

Carminho

Jedna od najboljih portugalskih pevačica dolazi u Evropsku prestonicu kulture početkom 2022. godine! Nova kraljica fado muzike Karminjo potiče iz muzičke porodice i svojim radom spaja tradicionalni i savremeni fado, ali se bavi i drugim žanrovima, kao što je brazilska muzika.

Кармињо

Carminho

Једна од најбољих португалских певачица долази у Европску престоницу културе почетком 2022. године! Нова краљица фадо музике Кармињо потиче из музичке породице и својим радом спаја традиционални и савремени фадо, али се бави и другим жанровима, као што је бразилска музика.

Џими Тенор

Jimi Tenor

Фински музичар и композитор Џими Тенор присутан је дуги низ година на музичкој сцени. Први албум објавио је 1988. године са бендом Jimi Tenor & His Shamans, да би соло каријеру отпочео 1994. албумом Sähkömies. Наступ овог музичког визионара, који на аутентичан начин спаја џез са другим уметничким жанровима, гледаћемо у оквиру Дочека 2022. године.

Време и васељена – изложба о времену

Time and Universe – Exhibition About Time

Изложба „Време и васељена – изложба о времену” повешће нас на путовање од таме до светлости, од хаоса до космоса, оквирена причом о српском научнику Милутину Миланковићу кроз призму уметности.
Аутор визуелно-уметничког дела поставке је Душан Јововић, који је уједно и аутор престижних мултимедијалних и интерактивних изложби које су имале међународни одјек. Аутор наратива је проф. др Александар Петровић, изузетан познавалац живота и дела Милутина Миланковића, којим се бави преко 50 година.