Сви радници у култури који желе да унапреде своје пословање, превазиђу препреке и остваре још бољу комуникацију са публиком софтверским решењем, могу да пријаве своје идеје на конкурс у оквиру пројекта „Програмери за Новосађане“ који ће бити отворен све до 12. јула. Линк за пријаву је: https://bit.ly/2Xju27x
Како да уз помоћ апликација олакшате интерну комуникацију у оквиру, удружења, организације, установе у којој радите, или да имате дигитални календар који ће „водити рачуна“ о вашим активностима, али и да учините садржаје доступније вашој публици – то су само неки од примера идеја које можете да пријавите у оквиру друштвено одговорног пројекта ИТ компаније Вега ИТ под називом „Програмери за Новосађане“.
Тиму Вега ИТ могу да се јаве и они који немају идеју, али имају проблем који се може решити софтверски, што ће, у разговору са програмерима заједно осмислити.
Право пријаве пројеката имају сви друштвено одговорни појединци, групе и организације чије идеје могу да помогну развоју заједнице.
Крајем маја у оквиру програмске платформе „Будућност Европе“ Фондација Нови Сад 2021 и компанија Вега ИТ организовале су радионицу „Дигитални алати у култури“ на којој је радницима у култури представљен пројекат „Програмери за Новосађане“:
„Имали смо ситуације где неке организације или установе нису имале чак ни wеб сајт, што је у данашње време некако неопходно, па смо то успешно реализовали. За удружење „Фрушкаћ“ смо направили мобилну апликацију, јер су они схватили да њихова циљна група углавном на тај начин комуницира. Идеје могу бити разне и ви чак и не морате да знате како да их реализујете, само да кажете шта вам треба па да заједно седнемо и осмислимо. То је оно што омогућава пројекат „Програмери за Новосађане“, који је подељен на три фазе“ рекла је на радионици Маја Божић из ВЕГА ИТ компаније.
Пројекат „Програмери за Новосађане“ покренут је трећу пут, са циљем да помогне идеје са којим ће се унапредити живот грађана Новог Сада. Састоји се из три фазе, прва подразумева конкурс, друга гласање за најбоље идеје, у ком ће моћи да учествују сви грађани и трећа фаза је јединствени догађај Хакатон – 48 сати програмирања у септембру, када ће најбоље идеје бити реализоване.