Објављено:

13/07/2015
Култура у покрету #3
13/07/2015

 

Током четири дана најбољег музичког фестивала у Европи представљена је кандидатура града Новог Сада за Европску престоницу културе. Посетиоци фестивала могли су да испробају какав је осећај био попети се на велосипед – први бицикл који су Новосађани возили још давне 1886. године. Симболично, овај стари бицикл означио је тежњу кандидатуре за титулу Европске престонице културе да очувамо наше културно наслеђе али и о покрету који чинимо ка будућности и унапређењу културе нас самих и средине у којој живимо.

Такође, представили смо и портал културних дешавања у Новом Саду – КултТура, и позвали грађане, али и све оне које долазе у наш град, да се информишу о актуелним дешавањима и на тај начин искористе све што им Нови Сад нуди.

Сликање на велосипеду била је права атракција, а кроз овај фото-колаж погледајте како је то изгледало! Више фотографија погледајте на нашој Фејсбук страници.

Тагови:

Повезане вести >

Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.